Джорді де ла Фуенте Міро: "Ми єднаємо сили, щоб перемогти наступ на націю та соціальну справедливість"

Розмовляв Юрій Ноєвий

9 грудня 2011 року на запрошення Всеукраїнського об'єднання "Свобода" до Києва з візитом прибув Джорді де ла Фуенте, співголова іспанської націоналістичної партії Соціально-республіканський рух, яка є членом Альянсу європейських націоналістичних рухів. Він взяв участь у круглому столі "Збереження національної ідентичності та вимога соціальної справедливості як основні засади сучасного націоналізму" та низці інших заходів, підготовлених ВО "Свобода". Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з Джорді де ла Фуенте.

Розкажіть про Вашу партію, її історію та здобутки.

- Соціально-республіканський рух (СРР) був заснований у 2000 році в Андалусії як громадянський рух спротиву проти арабського засилля Іспанії. Вони здійснювали злочини проти громадського спокою, вчиняли крадіжки. Місцеві жителі неодноразово виступали проти них спонтанно і неорганізовано. З часом різні активісти прийшли до висновку, що потрібно об'єднатися в організацію. Сьогодні наш рух представлений у всій Іспанії. До нас почали долучатися активісти з усіх міст і містечок по всій країні. За допомогою активістів ми вирішили, що необхідно займатися саме політикою, а не захистом від когось – врешті ми у своїй країні. Від нас хотіли, щоб ми обмежилися тільки вуличними спорадичними заходами. Однак СРР вирішив кинути виклик ліволіберальній політичній системі. Ми проголосили, що ми іспанські націоналісти. Відкинули будь-який регіоналізм, що виступає за відокремлення від Іспанії. Тому ми в першу чергу ідемо від дому до дому, несучи ідею нації. Ми проводимо багато тематичних кампаній. Вони присвячені важливим політичним, національним та економічним питанням. Для СРР на сьогодні важливі місцеві вибори – така специфіка нашої політики: якщо ти хочеш завоювати владу у країні, то треба це робити з достатньою кількістю активістів у всіх регіонах і мати спочатку саме там представництво. Ми брали участь у нещодавніх виборах у Каталонії 2006 р. та до Європарламенту 2009 р. Наразі наші депутати вже є у міських та адміністративних радах. Проблемою на національному рівні зокрема для нашої роботи є те, що національні ЗМІ умисно замовчують будь-яку діяльність, яка не стосується двох правлячих партій. Хоча звичайно наша мета – представництво у національному парламенті.

Які ваші основні ідеологічні пріоритети?

- Ми покладаємо у свою пропаганду три основні ідеї. Перший – ідея спільноти. Ми турбуємося про життя конкретної громади, іспанської нації та про майбутнє Європи у світі. Ці три рівні для нас дуже важливі. Друга – ідея республіканства – справи народу. Ми розуміємо її як необхідність рівності прав і можливостей для всіх членів нації. Не рівність для грошових мішків, чиновників, але для громадян. Саме усвідомлення цього нам дає можливість виступати за добробут іспанців, а не за добробут мігрантів. Також ми виступаємо проти нашої монархії – Іспанія є королівством. Адже це монархія великих грошових мішків і капіталу. Всі члени монаршої сім'ї займаються бізнесом. Вони нічого не роблять, щоб рятувати іспанців від наслідків ліберальної егоїстичної економіки, від навали мігрантів, боротьби проти нашої національної культури та віри. Народ їх утримує. І навзаєм нічого не має. Короновані олігархи нам не треба. Взагалі ми не проти ідеї монархії як такої. Ми проти паразитарної монархії. Третє – ідея соціальності. Це як у вас – соціальна справедливість. Ми хочемо, щоб прибутки отримували іспанці. Країна розвивалася. А гроші ідуть великому капіталу та мігрантам. Це жахливо, але зараз мігранти мають більше соціальних привілеїв, ніж корінні жителі. У вас цього немає, ваші вулиці не заполонені мігрантами з Африки, Азії, як у нас. Якщо ти піднімаєш питання про права іспанців, на тебе відразу нападають за начебто расизм. Але ж Іспанію ліберали та комуністи, інші ліваки довели до встановлення авторасистського режиму: іспанці – це спільнота, що зобов'язана постійно поступатися своїми правами. Я застерігаю Вас, українців, від поступок глобальному капіталізмові та лівим, які є фінансуються ними. Всі антирелігійні, антинаціональні, антисімейні пропедарастичні акції організовують у союзі ліві та ліберали. Бути не іспанцем та гомосексуалістом в Іспанії – дуже культурно та економічно вигідно.

Яке співвідношення у вашій програмі соціального та національного?

- Ці поняття для нас рівні. Ми не розриваємо їх. Бо інакше це б означало, що треба щось обирати. Якщо ти за соціальне і проти національного, тоді ти є ліваком і рівність для тебе означає рівність іспанця та мігранта. Якщо за національне та не за соціальну справедливість, тоді ти консерватор, культурник, який допускає, що іспанці можуть жити між собою як нерівні члени спільноти. Тоді свобода капіталу означає бідність більшості населення. Ми поєднуємо ці ідеї і говоримо іспанську справедливість.

Ви виступаєте за об'єднану Європу. Однак ви проти ліберального ЄС. Який Ваш ідеал об'єднаної Європи.

- Ми хочемо суверенної Іспанії і кожної європейської держави. І саме ці держави повинні об'єднуватися без просування до супердержави, де національні держави розчинятимуться. І важливо, щоб це єднання не базувалося на ліберальних принципах панування грошей та знецінення європейського та національного культурного спадку. Ми хочемо, щоб ми єдналися на основі політичної співпраці та спільної культурної спадщини, розвиваючи традиційну національну культуру.

Ви проти НАТО. Чому?

Проти, тому що Європа у межах НАТО обмежує себе, часто поступається США у веденні своєї міжнародної політики. Ми хочемо, що кожна держава мала свою армію. А також формувала б спільно з іншими стратегічні війська та корпуси швидкого реагування. Цього достатньо, щоб бути захищеними від всіх можливих загроз.

Кого з іспанських ідеологів Ви радите читати?

Я назву декілька. Хоча їх в Іспанії забороняють ліберали на рівні уряду. Іспанські традиціоналісти, як Хуан Доносо Кортес, більш сучасні та актуальні Раміро Ледесма Рамос, Антоніо Прімо де Рівера, Ернесто Хіменес Кабальєро. Останній був першим революційним націоналістом.

Розкажіть про себе.

Я – Джорді де ла Фуенте Міро, співголова Соціального республіканського руху, відповідальний за політичну стратегію та представник руху в Альянсі європейських національних рухів. Закінчив університет, маю диплом з політології та соціальних наук. Беру участь у іспанському національному русі з 12 років.

Довідка. Альянс Європейських національних рухів був створений 24 жовтня 2009 року. На сьогодні 9 націоналістичних партій з 9 європейських країн є членами Альянсу, включно з ВО "Свобода" Франція, Англія, Австрія, Іспанія, Португалія, Угорщина, Швеція, Болгарія та Україна.

Альянс був заснований правими депутатами Європейського парламенту для об'єднання правих партій країн, що входять до складу Європейського союзу. "Свобода" бере участь у роботі Альянсу в якості спостерігача. Серед учасників Альянсу: Національного фронту Франції, Британської національної партії, Угорської партії "Йобік", Італійської партії "Фьяма трикольоре", Національного фронту Бельгії, Соціального Республіканського руху Іспанії, Болгарської партії "Атака", Австрійської партії Свободи, Шведської національно-демократичної партії.

Основні принципи Альянсу є:

· створення Європи вільних, незалежних та рівних націй;

· протидія всім формам тоталітаризму;

· першочерговість народного голосування над будь-яким бюрократичним апаратом;

· спільна боротьба проти деструктивних наслідків глобалізації;

· збереження етно-культурної різноманітності Європи;

· боротьба проти безконтрольної імміграції;

· політика пропаганди та підтримки традиційних родинних цінностей з метою зупинення демографічної кризи в Європі.

Також партії-члени Альянсу з країн ЄС працюють над тим, щоб створити офіційну політичну групу в Європарламенті, що дозволило б їм краще доносити свої погляди до громадськості й боротися за втілення програмних положень.

Членом Альянсу також є іспанська націоналістична партія "Соціально-республіканський рух" ("Movimiento Social Republicano", MSR), яка виступає за соціальну справедливість, захист корінних іспанських цінностей та широку боротьбу проти існуючого політичного режиму в Іспанії. Ключовими постулатами партійної програми є зміна іспанської політичної системи; широкий соціальний захист іспанців та змагання за соціальну справедливість; боротьба проти імміграції; захист традиційних родинних цінностей та іспанського способу життя; боротьба проти глобалізації; націоналізація стратегічних підприємств Іспанії. Партія широко представлена серед іспанських молодіжних та профспілкових рухів і веде постійну активну вуличну боротьбу.