Громадянська війна на порозі. А що, як Гійом Фай мав рацію?

Жеральд Пішон 

Переклад Онисії Гарай

         Ще два місяці тому, до вбивств, вчинених братами Куаші та Ахмеді Кулібалі, намагання пояснити, що масова імміграція, з якою стикнулася Франція, призведе до серйозних проблем, які можуть розв'язати громадянську етнічно-конфесійну війну, виводило людей з рівноваги. Пройшов місяць, і статтям, які прямо, або майже прямо, вказують на можливість збройного конфлікту у Франції, вже втратили лік.

            Докази? Надзвичайна стаття «Франція, двотисячні роки: громадянська війна?» в лютневому номері журналу «Ліон Капіталь». Стаття опублікована під заголовком «Іслам — з області фантастики?», що відсилає до останнього роману Жана Ролена, «Події». Романіст описує в ньому «Францію, охоплену хаосом», подумки уявляючи «протистояння ідентитерів, ісламістського ополчення, джихадських угрупувань і бригад ультралівих». Як зауважує «Ліон Капіталь», «автор не займається політикою. Він лише демонструє можливість громадянської війни тут, у Франції. Він, колишній воєнний кореспондент, був вражений, побачивши, наскільки Сараєво нагадує Гренобль».

        Французький письменник Мішель Уельбек в своєму останньому творі «Капітуляція», прямо торкається цієї проблеми: «Протягом багатьох років і, без сумніву, навіть багатьох десятиліть, газета «Le Monde», як і інші газети лівоцентристського спрямування, постійно виступали проти «Касандр», які передвіщали громадянську війну між іммігрантами-мусульманами та корінним населенням Західної Європи».

 Громадянська війна на порозі: Гійом Фай мав рацію?

        Більш, ніж на десять років раніше за всіх інших передбачив події Гійом Фай — автор, що був ідеологом «Нових Правих» наприкінці 1970-х років, але згодом на деякий час відійшов від політики до початку 2000-х років. У своєму творі «Колонізація Європи», що датується 2000 роком, Гійом Фай пророчо описував те, що деякі починають розуміти лише тепер.

        «Етнічна війна скоро почнеться, а ми ще нічого не побачили, як це передчував Ерік Вернер у книзі «Напередодні громадянської війни». Очевидно, що це вже відбувається у вигляді герильї між етнічними бандами, між ворогуючими кварталами, за американським зразком. Але ці міжусобні сутички між іммігрантами не зможуть приховати того, що всі вони об'єднуються проти свого головного ворога — корінних європейців та їхньої держави. Зриваючи злість на всьому, що символізує державу (поліція, пожежники, транспорт), кидаючи виклик закону шляхом встановлення зон злочинної економіки, «виживаючи» європейців з їхніх домівок погрозами (це стосується навіть португальських та іспанських іммігрантів, що доводить расовий і культурний, а не національний характер реакції), «покоління дітей іммігрантів» запустило рушій громадянської війни, жорстокої внутрішньої колонізації, яка, ймовірно, закарбується у психіці і культурній пам'яті наступних поколінь. «Воювати з європейцями на їхній території» - такий пароль закріпиться в колективному несвідомому цього населення, яке постійно збільшується».

       На думку Гійома Фая, «Європа — хвора людина світу» і занурення в безодню хаосу  - незаперечне. Перед ризиком громадянської війни на етнічно-релігійному грунті, автор, під час засідання по рееміграції, організованого Ідентитерським Блоком у 2014 році, закликав «психологічно та ідеологічно готувати європейську молодь до зустрічі з можливим хаосом і забезпечення існування після хаосу».