12 квітня 2010 р. стартував блогово-інформаційний проект ВКурсі.ком (beta-версія). Пропонуємо до уваги концептуальні засади нової блогової мережі в перспективі розвитку українського інтелектуального Інтернет-простору.
Концепція блогової мережі ВКурсі.ком
Для нових авторів – декілька слів про блогосферу ВКурсі.ком. ВКурсі.ком - це мережа авторизованих блогів, у яких під справжніми іменами пишуть і спілкуються реальні люди, котрі представляють передові сфери суспільної діяльності – головно журналісти, політологи, експерти, громадські діячі, посадовці, митці, викладачі, представники студентства та ін., коло яких постійно розширюється на основі взаємних рекомендацій. Мета блогосфери полягає в тому, щоб автономно і з максимальною децентралізацією, надаючи можливості для креативної та командної самоорганізації авторів, створити унікальне середовище найцікавіших та найбільш фахових людей України.
Загальнодоступна реєстрація на блогах ВКурсі.ком закрита, а ініціатива розширення кола дописувачів делегована самим авторам, що обумовлено декларованим нами принципом якісного і відповідального наповнення. Система долучення нових користувачів децентралізована і працює за принципом рекомендацій - кожен автор, залежно від росту свого рейтингу, акумулює певну кількість запрошень, які він може надіслати на електронні скрині колег. Відсутність відкритої реєстрації для зовнішніх користувачів з одного боку, та обмеження кількості запрошень від поточного рейтингу авторів - з іншого - виступають ключовими факторами "відсіву" випадкових дописувачів, гарантуючи авторизованість та якість опублікованої на ВКурсі.ком інформації. Така концепція одразу дозволяє створити серйозне і фахове блогове середовище, яке таким чином стає не тільки трибуною головно перед цільовим та підготовленим читачем, але й відповідальним дискусійним майданчиком, де немає спаму та легковажної анонімності. Це підіймає реальну значимість ВКурсі.ком порівняно з будь-якими іншими аналогами, де цільові читачі нечисельні, а більшість становлять випадкові візитери з пошукових систем, що в результаті зводить коефіцієнт корисності опублікованої інформації до мінімального рівня. Натомість блоги ВКурсі.ком є першочергово авторизованими - і регулюються самою специфікою авторського середовища, створюючи самоврядне поле для обміну досвідом, оцінками та ідеями.
Основне правило нашої мережі полягає в тому, щоб дописувати і брати участь в обговореннях. Обсяг і періодичність дописів нерегламентовані і залежать від особистого часу та натхнення - проте активність дописувачів відзначається рейтинговою шкалою, висуваючи найпопулярніших авторів на вищі позиції, акумулюючи таким чином відвідуваність їхніх блогів. На блогах ВКурсі.ком публікуються як справжні статті, так і особисті роздуми, короткі ремарки, оцінки поточних і непоточних подій, подані як формальною, так і напівформальною мовою, як великі за обсягом, так і невеликі. В мережі не допускається передрук чужих матеріалів, новин чи статей, щоб наповнення блогів було дійсно авторським, а не компіляціями (в разі розміщення анонсів подій – варто додавати декілька речень від себе, щоб інформація не виглядала знеособлено і не була чистим передруком). Самозрозумілою є заборона на нецензурну лексику тощо. Так само рекомендується уникати надмірної неформальності, а свідоме попрання правил граматики та усталених лексичних норм ("албанська" мова і т.п.), нехтування правописом сприйматимуться як неповага до читачів і отримуватимуть відповідну реакцію. В плані тематики – строгих обмежень немає, це може бути як суспільно-політична сфера, так і культура, мистецтво, історія, духовність – тобто все вартісне та оригінальне, тільки крізь призму конкретного автора, його професії, світогляду та думок. Вітаються художня проза, есеїстика, котрі можуть органічно вписатись у контекст блогосфери та урізноманітнити його.
Проект функціонує на громадських засадах, являючи можливість журналістам, політологам, громадським діячам, представникам культури, освіти і науки незалежно та публічно висловлювати свою думку перш за все перед вибраною аудиторією тих людей, які вже нині формують обличчя України в ключових сферах діяльності. Структура проекту заснована на концепції мережевості, поєднаної з поміркованою централізацією, що частково пов’язує наші блоги зі сферою “громадянської журналістики”, проте не обмежується нею, передбачаючи наріжним каменем комунікацію між фаховими та інтелігентними людьми. Редакція ВКурсі.ком, покладаючись на відповідальність авторів, не цензурує вміст їхніх дописів (в окремих випадках адміністратор може поправляти тексти тільки технічно – в разі, якщо виникають проблеми з відображенням, конфлікти стильових шаблонів чи якщо помічаються суттєві опечатки). В той же час ми будемо старатись, щоб блоги були цікавими та інформативним для читача, тобто якісними, і наша редакційна політика і в майбутньому будуватиметься за цим основоположним принципом.
Серед вагомих особливостей мережі ВКурсі.ком: ефективна пошукова індексація. У зв’язку з досконалою оптимізацією наших блогів, усього лиш протягом першого місяця існування (в окремих випадках – декількох тижнів) вони вийшли на перші місця в пошуковій системі “Google” за запитами по іменах і прізвищах авторів. Це означає, що найперші результати, які видає “Google” при вводі в пошук імен дописувачів – це їхні іменні блоги на ВКурсі.ком, котрі вийшли на перші позиції в згадках про авторів у мережі Інтернет. В окремих випадках результати навіть найменш активних блогів менше ніж за місяць випередили в пошуку практично всі (а в деяких випадках – усі) згадки про своїх авторів в Інтернеті, які мали місце раніше. Це фактично означає, що мережа ВКурсі.ком, як авторизоване репрезентативне джерело, є потенційно найбільш зручним та оптимальним способом заявити свої думки в Інтернеті у фаховому контексті, а також може стати одним із ключових інструментів формування особистого професійного портфоліо (за вже ставшим реальністю онтологічним принципом: “Чого немає на першій сторінці “Google” – того не існує”).
Технічно блоги функціонують на домені vkursi.com і запущені на спеціальній програмній платформі. Зареєструвавшись, автор отримує власну іменну сторінку на окремому субдомені, яка фактично стає його особистим веб-сайтом, інтегрованим у контекст блогової мережі. Реєстрація нового блогу відбувається по запрошенню, яке надсилається на електронну пошту нового дописувача вже зареєстрованим на ВКурсі.ком автором. На вказану дописувачем скриню приходить код підтвердження, після вводу якого на сторінці реєстрації він отримує змогу створити власну сторінку. На основі транслітерованих латиницею ім'я та прізвища формується назва авторського субдомену, після чого новий дописувач може заповнити свій профіль, вказавши фахові відомості про себе - і створити свій перший запис на ВКурсі.ком.
Зробимо наш Інтернет кращим!
З повагою,
Адміністрація ВКурсі.ком
Адреса для зв’язку:
[email protected]