Резолюція VIII з'їзду СНПУ

Прес-центр СНПУ Харків

Опозиційні політичні сили в Україні не мають доступу до електронних засобів масової інформації. Центральні телевізійні канали повністю контролюються владою. Пресові органи опозиції (газети, журнали), належним чином не фінансуються і тому не в змозі конкурувати з провладними масовими виданнями. До того ж, на опозиційну пресу влада чинить систематичний тиск за допомогою податкової адміністрації та інших державних служб, що значно ускладнює і так не легке життя опозиційних мас-медіа. Друковані органи опозиційних партій і організацій малі за тиражем, або без сучасного зовнішньго оформлення, їхні редакції не мають у своєму роспорядженні фінансових можливостей, адекватних конкурентам, не можуть залучати до своєї роботи кращих журналістів країни. Тому думки, ідеї, політичні концепції, програми розвитку держави, які опозиція може запропонувати українському суспільству, як альтернативу владним концепціям, не стають надбанням широкого загалу. Політична опозиція в Україні інформаційно повністю заблокована. В такому положенні перебувають навіть ті опозиційні об'єднання, які мають високі фінансові можливості і значну присутність в парламенті. Для прикладу, навіть «БЮТ» і «Наша Україна» мають значні труднощі у формуванні свого інформаційного простору, що вже говорити про партії і організації, які не володіють таким потенціалом.

Виходячи з сучасної української дійсності може скластися враження, що залізобетонну стіну адмінресурсу, який наклав свою лапу на українські ЗМІ, не пробити. Та вихід є. Основне ? не прийняти правила противника і не грати на його полі . Бо так ми ніколи не переможемо. Адже ЗМІ, коли ми не при владі, завжди будуть не нашими. Єдиний спосіб перемогти владу ? це створити чисельну політичну організацію з широкою мережею по всій Україні. Коли в результаті масштабів і розмаху її активної діяльності, її позицій, концепцій, ідей вже не можна буде замовчати. Подібний історичний приклад ми спостерігали на зламі 80-90х років минулого століття, коли творився феномен РУХу.

Сучасні не провладні політичні сили, в тому числі і всі організації націоналістичного спрямування малочисельні, часто їхня діяльність регіонально локалізована. Публічні заходи, які вони проводять, зазвичай, малопотужні, в основному це невеликі пікети. Ніхто не в змозі провести масштабного мітингу чи демонстрації, опираючись виключно тільки на членство своєї організації, що, до речі, є нормою для правих європейських партій.

Тому, розуміючи проблему, з?їзд СНПУ вважає, що необхідну провести ряд заходів, які зможуть простимулювати наш перехід від партії вузького, елітарного типу до масової народної партії. На цьому шляху ми маємо не сковуватися партійною історією, нашими стереотипами, ні нашими особистими уподобаннями. Все, що перешкоджає нашій меті ? створення масової політичної партії, має бути рішуче відкинуте, а все, що сприятиме, мусить бути прийняти нами. Ми маємо розробити відповідний до цього завдання іміджевий образ організації, нову агітаційну фразеологію, нові організаційні підходи.

Наш шлях ? це рішучі зміни, в ім?я налагодження ефективного діалогу між нами і найширшими масами українців.

Наш успіх ? у створенні масової, активної, і ефективної політичної партії.