Звіт від Соціального республіканського руху Іспанії про перебування його представника у Києві

9 грудня проводилися дебати за круглим столом в Києві , організовані українською націоналістичною партією Свобода, яка формує частину Європейського Альянсу національних рухів, куди було запрошено Хорді де ла Фуенте, члена виконавчого комітету МСР і представника Іспанії у вказаному Альянсі, для участі в ній і узгодження нових шляхів співпраці на Європейському рівні.

Після короткого, але емоційного туристичного маршруту, розпочався круглий стіл на тему «Збереження національних традицій і вимога соціальної справедливості як основні засади сучасного націоналізму», учасником якого були: Андрій Іллєнко – депутат, секретар партії в Києві і модератор дебатів, Юрій Ноєвий – політолог, віце-секретар Свободи в Києві, а також авторитетний  український журналіст і націоналіст Ігор Мірошниченко та відомий історик, кандидат історичних наук Олександр Музичко.

Де ла Фуенте розпочав свій виступ з викриття «банкрутства демоліберальної системи» в Європі та її «легітимності в народі». «Існує в даний час чітка розбіжність між офіційною промовою політиків, «політ коректністю» і матеріальними та духовними запитами цивільного населення, породжена «розбіжностями в потребах» і «недовірою між сторонами», між правлячою елітою і національним суспільством . З огляду на великий потік інформації і  швидкість його зростання  генеруються суперечливі і спонтанні реакції населення. «Існує ідеологічна і моральна порожнина», отвір, який «не може бути заповнений старими формулами, такими як лібералізм чи капіталізм, які власне згенерували цю кризу і не легітимність влади та системи, створивши «ідеальний простір для  націоналізму, що говорить про соціальну справедливість». Ідея соціальної справедливості, занедбана лівими і соціал-демократичними елітами, проданими на ринку, як це трапилося недавно в Іспанії. «Ця порожнина є нагодою для соціального і традиційного націоналізму. Також вирішальною нагодою для відродження в народі цінностей, які наповнюють духовно і задовольняють насамперед потреби душі», – сказав Хорді де ла Фуенте, – «Ця порожнина має бути заповнена на основі ідентичності і соціальної справедливості».

Юрій Ноєвий, зі свого боку, наголосив, що «ліберальний Європейський Союз повинен відійти в небуття», щоб звільнити місце для  «Європи вільних націй, яким ні США, ні Росія не повинні диктувати напрямки». «Маємо знищити опір суверенітету націй і побудувати некапіталістичну форму економічного розподілу» і покласти  «край багато культурності, нав’язаної нам системою».

Андрій Іллєнко не вагався зазначити, що «останніх 20 років лібералізму в Україні і в Іспанії принесли бідність нашим народам в зв’язку з олігархічним рабством і затриманням соціальних потреб через еміграцію», закликаючи «кожну країну боротися  проти капіталізму , щоб ліквідувати несправедливість і бідність» і запобігти еміграції. «Необхідно об’єднувати політично ідеї національної ідентичності і соціальної справедливості» і втішився, що на іншому краю Європи, в Іспанії, мета в націоналістів однакова.

* - У своєму виступі історик Олександр Музичко відзначив, що ліберальний Євросоюз грає на регіональних ідентичностях та прагне поставити під сумнів єдність існуючих держав. Ліберальний регіоналізм виступає за знищення сучасних держав. Адже регіоналізм виводиться з економічного принципу, згідно якого частини різних держав можуть входити до так званих єврорегіонів. Етноси та етнографічні групи, що є у складі сучасних держав мають право на свою культуру. Це не прийнятно для націонильних рухів Європи, що виступають за Європу вільних націй та проти сучасного Євросоюзу.

Після виступів учасники обговорювали цікаві питання, зокрема  які стосуються тероризму ЕТА , баскського і каталонського сепаратизму, діяльності католицької церкви в Іспанії і монархії Бурбонів. Наступним актом була неформальна вечеря, яку Хорді де ла Фуенте  розділив з регіональними керівниками Києва та інших частин України , як наприклад Тернопільської області, де Свобода урядує з 2010 року.

Наступного ранку відбулася зустріч з Тарасом Осауленком, представником України в ЄАНР, на якій обговорювалися різноманітні теми, як, наприклад, способи зміцнення Альянсу і розробка порядку денного на 2012 рік.

Представник МСР відвідав музей жертв Голодомору, геноциду 1932-1933 років, під час якого 7 млн. Українців померли від голоду і хвороб через жахливе виснаження, спланованого радянським керівництвом для масового експорту пшениці та іншого зерна з України в інші регіони СРСР. Злочини ці забуті сучасними «демократіями» у своїх засудженнях геноцидів.

Вдячні за гостинність організаторам зустрічі, їх доброзичливість і увагу. Ця подія послужила налагодженню зв’язків між Свободою і МСР, розвіюванню сумнівів і зближенню позицій . Констатуємо, що соціальне і національне бачення нашої боротьби розділяють наші українські друзі та інші здорові європейські націоналісти.

Оригінал -  http://www.tribunadeeuropa.com/?p=10405

* - Абзац з виступом О. Музичка доданий з міркувань ширшого висвітлення сказаного учасниками заходу.